Przyjazd
16 września 2019
Wyjazd
17 września 2019

Zmieniamy się dla Was

"Zmieniamy się dla Was" to motto, które przyświeca Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku od grudnia 2016 roku, kiedy to udziały w spółce Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk Sp. z o.o. nabył VESTA Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych. 

Zmiana właściciela legendarnego Orlego Gniazda przyczyniła się do wielu zasadnych zmian kadrowych, które przełożyły się i w dalszym ciągu przekładają na sukcesywne podnoszenie standardów obsługi naszych Gości oraz postęp w modernizacji obiektu, zarówno w sferze jego prezentacji wewnątrz i na zewnątrz oraz ofert: noclegowej, gastronomicznej, konferencyjnej i rekreacyjnej.

Nowa strona internetowa

Nowa strona internetowa to kolejny etap zmian, jakie przewidziane zostały w planie na 2018 rok. Przejrzyste podstrony, duże zdjęcia, szczegółowe opisy, niezwykła funkcjonalność oraz szybkość i niezawodność działania to cechy, dzięki którym korzystanie z nowej witryny będzie zawsze należeć do przyjemności.

Stara strona Orle Gniazdo Szczyrk
Nowa strona Orle Gniazdo Szczyrk
23 kwietnia 2018

Kiedyś duża kawiarnia, dzisiaj klubokawiarnia Retrospektywa

Tzw. duża kawiarnia została oddana do remontu w październiku 2017 roku. 30 grudnia 2017 r. oficjalnie zakończył się remont "dużej kawiarni", która poza kompleksową zmianą wystroju i wyposażenia baru, zmieniła również nazwę (na klubokawiarnia Retrospektywa). Pierwszą dużą imprezą zorganizowaną w lokalu był Sylwester 2017/2018, na którym bawiło się ponad 100 osób.

Zdjęcie historyczne dużej kawiarni w Orlim Gnieździe w Szczyrku
Zdjęcie aktualne dużej kawiarni (klubokawiarni Retrospektywa) w Orlim Gnieździe w Szczyrku
30 grudnia 2017

Zmiana przeznaczenia holu widokowego

W dawnych latach hol Orlego Gniazda służył szeroko pojętej rozrywce. Funkcjonował mini ogródek piwny, stał stół do piłkarzyków oraz do ping-ponga. Z okien można było podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu Śląskiego. Ten ostatni element pozostał niezmieniony po dziś dzień, zachwycając wszystkich Gości obiektu. Pozostałe zaś w połowie listopada 2017 r. uległy zmianie. W ich miejsce powstała wspaniała m.in. biblioteka turystyczna oraz miejsce stałych wystaw lokalnych artystów.

12 listopada 2017

Pokój deluxe jeszcze bardziej komfortowe

Wrzesień 2017 r. przyniósł m.in. zmianę wystroju i wyposażenia pokoju typu deluxe. Poza wymianą łóżek i kompletów wypoczynkowych na nowe, zmianie uległy również m.in. zasłony, telewizory oraz wykładziny podłogowe. Zlikwidowano meblościanki ograniczające powierzchnię na nogi oraz uniemożliwiające oglądanie telewizora z łóżka, jak również wysłużone lady barowe. W ten sposób w pokojach deluxe jest dużo więcej miejsca, a pobyt w nich zapewnia jeszcze większą dawkę komfortu niż wcześniej!

09 września 2017

Kompleksowa wymiana telewizorów kineskopowych na LCD

Dbając o komfort wypoczynku naszych Gości oraz uwzględniając w tym również kwestię zdrowotności oczu, w czerwcu 2017 roku podjęto decyzję o wymienionie telewizorów kineskopowych na nowe, nowoczesne, z płaskim ekranem (LCD). Wymiana objęła telewizory znajdujące się pośród pokoi segmentów AB i C Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo i zakończyła się z końcem lipca 2017 r.

28 lipca 2017

Nowy image kawiarni widokowej Bar 6. Piętro

Czerwiec 2017 r. to miesiąc, w którym zamknięto stary etap najwyżej położonej kawiarni w Szczyrku i rozpoczęto nowy, pod nazwą: Bar 6. Piętro. Zmiany nie zakończyły się tylko na zmianie nazwy kawiarni widokowej. Zrezygnowano z drewnianych, niewygodnych krzeseł na rzecz wygodnych, tapicerowanych foteli. Okrągłe stoły zastąpione zostały stabilniejszymi - kwadratowymi. Wymiono wykładzinę podłogową i ścienną, a sam bar zyskał nowy look. Nowy Bar 6. Piętro zdobią stylowe zasłony i atrakcyjne grafiki, a (choć nie widać tego na zdjęciach) menu zdecydowanie zostało poszerzone o pozycje, których oczekiwali Goście obiektu.

17 czerwca 2017

Kiedyś sala bankietowa, dziś restauracja Huta Smaków

Aktualna Huta Smaków kiedyś pełniła rolę sali bankietowej. Choć chętnych z jej korzystania nie brakowało, to Dyrekcja Orlego Gniazda zdecydowała z początkiem 2017 r. na oddanie lokalu do remontu. Odświeżono ogólny wygląd lokalu, wymieniono stoły i krzesła, dodano historyczne zdjęcia z budowy Orlego Gniazda oraz... zmieniono nazwę lokalu na Huta Smaków, podnosząc go do rangi restauracji.

Zdjęcie archiwalne sali bankietowej w Orlim Gnieździe w Szczyrku
Aktualne zdjęcie restauracji Huta Smaków (dawnej sali bankietowej) w Orlim Gnieździe w Szczyrku
01 czerwca 2017

Kompleksowy remont jacuzzi

Zmiana właściciela obiektu zmieniła poziom akceptowalnej jakości. Wśród pierwszych dużych modernizacji podjętych przez nowego właściciela był kompleksowy remont jacuzzi, który zakończył się w lutym 2018 r. Wymianie podlegały m.in. płytki, oświetlenie, lustra oraz samo jacuzzi.

18 lutego 2017

Nowe pierwsze wrażenie, czyli remont recepcji

Zgodnie z zasadą, że pierwsze wrażenie da zrobić się jedynie jeden raz, kompleksową modernizację po zmienie właściciela rozpoczęto od recepcji obiektu. Zredukowano liczbę trzech punktów recepcyjnych na rzecz jednego, odpowiedzialnego za obsługę wszystkich Gości obiektu, bez względu na to, w której części obiektu korzystają z zakwaterowania. Remont recepcji zainaugurował zaplanowany na blisko trzy lata kompleksowy remont Orlego Gniazda.

21 stycznia 2017

Skorzystaj z promocyjnych pakietów!Newsletter

Dzięki powiadomieniom możesz otrzymywać wyjątkowe oferty specjalne jako pierwszy.
Bądź zawsze na bieżąco.

Czytaj więcej

Nota informacyjna