Chata w Dechę

Szczyrk

Chata w Dechę w Szczyrku to regionalna izba techniki. Można w niej zobaczyć m.in. kolekcję starych motocykli oraz wystawę używanych dawniej sprzętów, np. odbiorników lampowych czy maszyn do szycia.

Chata w Dechę w Szczyrku

Chata w Dechę to szczególne punkt na turystycznej mapie Szczyrku. Stanowi jedyne miejsce tego górskiego kurortu, w którym można podziwiać dwie stałe ekspozycje:

  • "Złota Era Polskiego Pioniera" - wystawa zabytkowych radioodbiorników lampowych (w tym m.in. popularnego "Polskiego Pionierka") oraz gramofonów mechanicznych i elektrycznych; 
  • kolekcja motocykli z powojennej produkcji, wśród których znajdują się m.in. JAWA, WSK, MZ, DKM, WFM, Junak M10, Pannonia oraz K-750 z wózkiem bocznym.

Jest to ostatni "regionalny bastion" pamiątek z czasów PRL. Między innymi dlatego, że elementy wystaw ulegają niewielkim zmianom, warto to miejsce odwiedzać za każdym razem, gdy odwiedza się Szczyrk.

 

Lokalizacja Chaty w Dechę

Chata w Dechę zlokalizowana jest na przy ul. Podmagura 1a w Szczyrku (43-370). Z Orlego Gniazda najszybciej można do niej dotrzeć kierując się ze skrzyżowania ulic Wrzosowej i Orlej przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na północny-wschód ulicą Osiedle Podmagura.

Newsletter

Dzięki powiadomieniom możesz otrzymywać wyjątkowe oferty specjalne jako pierwszy! Bądź zawsze na bieżąco.

Nota informacyjnaCzytaj więcej

Dziękujemy za wizytę!

Zapraszamy do nas ponownie. Codziennie nowe informacje i promocje specjalnie dla Ciebie!

Masz otwarte zamówienie w panelu rezerwacji.