Chata w Dechę

Szczyrk

Chata w Dechę w Szczyrku to regionalna izba techniki. Można w niej zobaczyć m.in. kolekcję starych motocykli oraz wystawę używanych dawniej sprzętów, np. odbiorników lampowych czy maszyn do szycia.

Chata w Dechę w Szczyrku

Chata w Dechę to szczególne punkt na turystycznej mapie Szczyrku. Stanowi jedyne miejsce tego górskiego kurortu, w którym można podziwiać dwie stałe ekspozycje:

  • "Złota Era Polskiego Pioniera" - wystawa zabytkowych radioodbiorników lampowych (w tym m.in. popularnego "Polskiego Pionierka") oraz gramofonów mechanicznych i elektrycznych; 
  • kolekcja motocykli z powojennej produkcji, wśród których znajdują się m.in. JAWA, WSK, MZ, DKM, WFM, Junak M10, Pannonia oraz K-750 z wózkiem bocznym.

Jest to ostatni "regionalny bastion" pamiątek z czasów PRL. Między innymi dlatego, że elementy wystaw ulegają niewielkim zmianom, warto to miejsce odwiedzać za każdym razem, gdy odwiedza się Szczyrk.

 

Lokalizacja Chaty w Dechę

Chata w Dechę zlokalizowana jest na przy ul. Podmagura 1a w Szczyrku (43-370). Z Orlego Gniazda najszybciej można do niej dotrzeć kierując się ze skrzyżowania ulic Wrzosowej i Orlej przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na północny-wschód ulicą Osiedle Podmagura.

Lokal gastronomiczny dla rowerzystów

Lokal gastronomiczny dla rowerzystów

Odwiedź Grill Bike Bar - pierwszy i jedyny w Szczyrku lokal gastronomiczny dla rowerzystów!

Noclegi w Szczyrku

Tanie noclegi w Szczyrku

Jeżeli szukasz pokoi do wynajęcia w Szczyrku to koniecznie sprawdź ofertę pakietową zakwaterowania w naszym obiekcie!

Newsletter

Dzięki powiadomieniom możesz otrzymywać wyjątkowe oferty specjalne jako pierwszy! Bądź zawsze na bieżąco.

Nota informacyjnaCzytaj więcej

Dziękujemy za wizytę!

Zapraszamy do nas ponownie. Codziennie nowe informacje i promocje specjalnie dla Ciebie!

Masz otwarte zamówienie w panelu rezerwacji.